5 grudnia 2023

Błędy podczas odchudzania

Większość osób odchudzających się chciałaby szybko zrzucić zbędne kilogramy. W tym celu, zwykle bez konsultacji z dietetykiem, stosują popularne diety, a po ich zakończeniu wracają do starych przyzwyczajeń żywieniowych. Taki sposób niewiele ma wspólnego ze zdrowym odchudzaniem, dlatego podejmowane próby nie zawsze kończą się sukcesem.
Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety, dobrze jest dowiedzieć się, na czym polega zdrowe odchudzanie. Składa się na nie oprócz innego sposobu żywienia, także zmiana stylu życia. I to nie tylko zmiana na chwilę albo na czas trwania diety. Najlepiej, gdy zasady zdrowego trybu życia na stałe zastąpią stare nawyki. Niestety, wiele osób po osiągnięciu wymarzonej wagi, zapomina o tym. A wtedy dawne kilogramy wracają w szybkim tempie, czasem nawet z nawiązką. Podobnie kończy się też stosowanie wielu popularnych diet, które obiecują pozbycie się nadwagi w szybkim tempie.
Szybkie schudnięcie z pewnością nie będzie bezpieczne dla zdrowia. Takim sposobem można co najwyżej sobie zaszkodzić i pogłębić dotychczasowe problemy, zamiast je rozwiązać.