27 września 2022

Czym można wspomagać odchudzanie?

Osoby, które borykają się z nadprogramowymi kilogramami i wałeczkami tłuszczu, wiedzą, że nie tak łatwo z nimi efektywnie walczyć. Aby osiągnąć optymalne efekty, trzeba połączyć regularny trening z odpowiednio skomponowaną dietą. Kiedy wprowadzi się te dwa elementy, można pomyśleć również o wspomaganiu się specjalnymi suplementami.
Na rynku dostępnych jest wiele środków, które reklamują się jako wspomagające odchudzanie lub wręcz odchudzające. Prawda przedstawia się jednak następująco: żaden preparat sam nie zgubi kilogramów, może jednak wspomóc szybszy metabolizm i przyspieszyć spalanie tłuszczu podczas treningów. Tak działa między innymi L-karnityna, składnik, który odpowiada za regulowanie całej gospodarki tłuszczowej organizmu ludzkiego.
L-karnityna zażyta przed treningiem usprawnia przepływ długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie zostają wykorzystywane jako paliwo do energii potrzebnej podczas ćwiczeń. Dzięki temu spalanie tkanki tłuszczowej następuje szybciej.
Podczas odchudzania można wspomagać się również preparatami zawierającymi zieloną herbatę czy błonnik. Działają one oczyszczająco dla organizmu, błonnik dodatkowo hamuje uczucie głodu.