27 września 2022

Dieta bananowa – czy można na niej schudnąć?

Dieta bananowa to dieta tak zwana „jednoskładnikowa”, czyli opierająca się wyłącznie na jednym produkcie. Wielu lekarzy alarmuje, że tego typu jadłospisy nie są zdrowe – jeden produkt nie może przecież zaspokoić potrzeb organizmu na wszystkie konieczne dla zdrowia składniki odżywcze. To prawda – dieta jednoskładnikowa stosowana przez dłuższy czas może być niebezpieczna. Jednak popularne, trzydniowe detoksy oparte na jednym produkcie (tu: bananie) to doskonały sposób na oczyszczenie organizmu z niestrawionych resztek przemiany materii czy pomoc w zaparciu.
Podczas diety bananowej nie schudniemy – stracone kilogramy to właśnie produkty przemiany materii i woda. W tak krótkim czasie nie można bowiem zgubić tłuszczu. Dieta ta może jednak sprawić, że brzuch, chociaż na chwilę, będzie płaski, polecana jest więc przed ważną imprezą czy wyjściem.
Podczas tych trzech dni spożywać można banany w różnej postaci, szczególnie surowe, pieczone czy w postaci koktajli. Z oczywistych względów należy unikać smażenia czy dodawania cukru. Co więcej, konieczne jest wypijanie co najmniej 2 litrów wody oraz dołączenie zielonej i czerwonej herbaty czy ziół.