27 września 2023

Jak schudnąć kilka tygodni przed ślubem?

Ślub to jeden z ważniejszych dni, kiedy każdy chce wyglądać wyjątkowo i prezentować się znakomicie. Nie zawsze mamy jednak tyle samozaparcia, by odchudzać się kilka miesięcy przed uroczystością. Wiele panien młodych zabiera się za to miesiąc przed, co nie zawsze gwarantuje dobre wyniki. Warto jednak wykorzystać te ostatnie chwile na odchudzanie, by czuć się potem lepiej i wyglądać pięknie i szczupło.
Przed ślubem niezwykle ważne jest unikanie podjadania słodyczy i przekąsek, a także picia alkoholu. Te puste kalorie odkładają się w postaci tłuszczyku, a do tego pogarszają stan skóry, szczególnie tej na twarzy. Spożywanie dużej ilości słodyczy sprawia, że mogą wyskoczyć pryszcze i krostki. Warto postawić za to na warzywa, które są niskokaloryczne, a przy tym pełne błonnika i witamin.
Warto również zacząć krótki detoks, który sprawi, że w dniu ślubu zniknie zatrzymana w organizmie woda i produkty przemiany materii. Dzięki temu brzuch będzie płaski, a nogi szczuplejsze. Nie może to być jednak głodówka, która wymęczy organizm.