5 grudnia 2023

Jak się odchudzać?

Gubienie zbędnej tkanki tłuszczowej to proces, który niekiedy trwa bardzo długo. Aby przyspieszyć osiągnięcie satysfakcjonujących efektów, wiele osób decyduje się na stosowanie suplementów diety. Jak działają i czy są skuteczne?
Czytaj skład
Zanim zapłacimy za konkretny produkt, warto zainteresować się składnikami, które wykorzystano przy produkcji. Cennymi substancjami są L-karnityna czy CLA. Ich obecność pozwala przyspieszyć proces metabolizmu tłuszczu i uzyskać w jego wyniku energię do działania. Trening jest dłuższy, a tkanka tłuszczowa jest stopniowo redukowana. Działanie tych składników jest potwierdzone badaniami, więc warto szukać ich na ulotce suplementu. Niejednokrotnie działanie preparatu będzie wspomagać zielona herbata, która stanowi źródło polifenoli.
Czy warto sięgać po chrom?
Sześciowartościowy chrom to substancja toksyczna i nie wykorzystuje się go przy produkcji suplementów. Tutaj występuje chrom trójwartościowy, który jest bezpieczny dla organizmu. Jego zadaniem jest hamowanie apetytu oraz wpływ na poziom glukozy we krwi.