27 września 2023

Odchudzanie, ale z głową

W prasie, telewizji zobaczymy ludzi o idealnej sylwetce. I wielu ludziom zależy na tym, aby mieć szczupłą sylwetkę. Bardzo podatne na tego rodzaju pranie mózgu są nastolatki. Często słyszymy o popadaniu przez nie w anoreksje. Cóż, odchudzać się należy, ale z głową.
Przede wszystkim powinniśmy ćwiczyć. Trening siłowy, cardio oraz interwałowy pozwalają spalić zbędne kilogramy. Ale oprócz ćwiczeń ważna jest odpowiednia dieta. To tak naprawdę o nią wszystko się rozbija. Należy ograniczyć albo najlepiej zredukować słodkie napoje, słodycze oraz jogurty z cukrem. Generalnie należy odsunąć cukry i tłuszcze. Należy za to spożywać pokarmy zawierające błonnik, warzywa, owoce, chude mięso oraz ryby. Dobrze jest również ograniczyć liczbę posiłków, ale bez przesady.
Nastolatkowie potrzebuje mikroelementów, aby się rozwijać. To jest okres dojrzewania. A więc materiał budulcowy jest potrzebny. Anoreksja to nie jest nic dobrego. A niestety, wiele nastolatek w nią wpada. Wtedy się co prawda chudnie, ale nie jest się przez to zdrowszym, a wręcz przeciwnie.