27 września 2022

Jakie napoje pomogą Ci schudnąć?

Odchudzanie to proces długofalowy, który trwa bardzo długo. Nie chodzi bowiem tylko o zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także o zmianę sposobu myślenia, która pozwoli potem zminimalizować możliwość wystąpienia efektu jo-jo. W odchudzaniu ważne jest jedzenie, ale także napoje. One również mogą pomóc w schudnięciu i sprawić, że proces ten stanie się łatwiejszy.
Po pierwsze, bardzo ważne jest picie dużej ilości wody. Jest to informacja oczywista, jednak wiele osób wciąż o niej zapomina. Woda pomaga oczyścić organizm i nawadnia go od środka, powoduje również uczucie sytości. Dobrze sprawdza się także herbata: szczególnie zielona i czerwona. Ułatwia ona perystaltykę jelit i usprawnia przemianę materii, więc dodatkowo dobrze nadaje się podczas odchudzania
W diecie ważne są również soki i koktajle owocowe, warzywne i owocowo-warzywne, które dodają witamin i sycą na długi czas. Powinny one być robione w domu ze świeżych produktów, nie dosładzane. Do smaku można dodać przypraw czy odrobiny miodu.