5 grudnia 2023

Koenzym Q10 przyjacielem odchudzających się

Rozpoczynając trening, mający na celu wyrzeźbienie idealnej sylwetki przed nadchodzącym sezonem letnim, należy pomyśleć nad zastosowaniem dodatkowej suplementacji diety. Nie zastąpi ona regularnego i intensywnego wysiłku fizycznego, może jednak w znaczący sposób wpłynąć na tempo, w jakim osiągniemy wymarzony efekt. Jednym z popularnych składników suplementów diety, polecanych osobom odchudzającym się jest koenzym Q
Należy on do grupy związków zwanych antyoksydantami, co oznacza między innymi, że pozwala walczyć z negatywnym wpływem wolnych rodników na organizm. Preparaty z koenzymem Q10 stosowane są przy leczeniu schorzeń układu krążenia, a także przy upośledzeniu działania układu immunologicznego. Tak więc, przyjmując preparaty zawierające tą substancję chemiczną, wspomożemy pracę naszego serca i układ odpornościowy.
Kolejnymi ważnymi czynnikami, przemawiającymi za stosowaniem preparatów zawierających koenzym Q10, jest to że pozwalają obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi, a także obniżają zbyt wysokie ciśnienie krwi.