21 czerwca 2024

Nie ma cudownych pigułek na odchudzanie

Czasami wydaje się nam, że gdzieś tam istnieje cudowna pigułka połknięcie której spowoduje, że będziemy piękni i szczupli. Od razu trzeba wyjaśnić, że takich cudownych tabletek po prostu nie ma. Gdyby były, ich wynalazca byłby najbogatszym człowiekiem na Ziemi.
Jeśli więc ich nie ma, nie powinniśmy wierzyć w zapewnienia, że lansowane suplementy diety lub inne medykamenty pozwolą nam na utrzymanie pięknej i szczupłej sylwetki bez wysiłku z naszej strony. Droga do dobrego wyglądu nigdy nie wiedzie na skróty. Zazwyczaj trzeba się mocno napracować, by osiągnąć zadawalające rezultaty. Niestety wolimy kupować niesprawdzone preparaty, w składzie których ponoć znajdują się naturalne składniki. Suplement diety sam w sobie nie jest niczym złym, jednak jego nadmierne dawkowanie może zaburzyć nas metabolizm i spowodować nieodwracalne zmiany.
Osoby mające nadmiar kilogramów nie powinny ślepo ufać zapewnieniom producentów, że suplementy diety są skuteczne i całkowicie bezpieczne. Najlepiej, gdy indywidualny program odchudzania ustali dla nas specjalista, a suplementy pozostawmy naiwnym.